Asociaţia Oraşelor din România (AOR) în parteneriat cu Asociaţia Experţilor în Achiziţii (AEXA) invită primarii de oraşe şi angajaţii implicaţi în elaborarea şi implementarea procedurilor de atribuire a contractelor de achiziţii publice în ziua de marţi, 07.02.2017, începând cu orele 10,00, la un atelier de lucru având drept temă – “Identificarea deficienţelor în aplicarea procedurilor de achiziții publice în vederea formulării de amendamente pentru modificarea Legii 98/2016”.
Evenimentul va avea loc în Bucureşti, la Phoenicia Grand Hotel 4****, blvd. Alexandru Serbanescu, Nr.87, Sector 1.
Pe parcursul întâlnirii vor fi prezenţi în acest atelier de lucru experţi din Agenţia Naţională pentru Achiziţi Publice şi din Ministerul Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene.
Relaţii prin Ionel Chiriţă, tel: 0744.385.323.
Anunţarea participării se face până la data de 03.02.2016, orele 15.00, la e-mail: aor@aor.ro şi ionel_chirita_apl@yahoo.com